Zapraszamy do udziału w targach i Konferencji pod tytułem
TRWAŁOŚĆ FASAD I DESIGN NA ELEWACJACH
HALA C
WEJŚCIE C8
SALA KONFERENCYJNA 1
Sesja I:Systemy ETICS a oszczędności energii: od finansowania termomodernizacji po jej projektowanie
10:30 - 10:40
dr inż. Mariusz Garecki - przewodniczący Sesji I
Otwarcie konferencji, powitanie gości i wprowadzenie do tematyki wystąpień
dr inż. Mariusz Garecki - przewodniczący Sesji I
Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej, wieloletni nauczyciel akademicki. Stopień naukowy doktora nauk technicznych otrzymał na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Rzeczoznawca Budowlany z listy Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, specjalista-mykolog (Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa), specjalista w zakresie ochrony antykorozyjnej obiektów budowlanych (IPPT PAN).
Od ukończenia studiów związany z branżami renowacji i izolacji oraz ociepleń obiektów, specjalizujący się w badaniach i certyfikacji produktów oraz diagnostyce obiektów budowlanych. Autor ponad 50 publikacji naukowo-technicznych, kilkuset opinii i ekspertyz technicznych. Od roku 1995 ekspert w firmie Schomburg, od 2000r. Head of ETICS International Development Center w firmie Henkel, od 2015r. Dyrektor ds. Rozwoju Produktów i Szkoleń w firmie Atlas. Realizował liczne projekty, w tym również poza granicami kraju, min. opracowanie technologii prac konserwatorskich Świątyni Hatszepsut w egipskiej Dolinie Królów, nadzór nad termoizolacją Hotelu Atlantis na Jumeirach Palm Island w Dubaju oraz prace diagnostyczne przy renowacji wielu zabytków Lwowa.
10:40 - 11:00
Jarosław Guzal - redaktor naczelny portalu termomodernizacja.pl / TERMOMODERNIZACJA.PL
Jaki będzie techniczny standard termomodernizacji? Prognozy rynku i finansowanie termomodernizacji
11:00 - 11:20
Radosław Czarnecki/ ROCKPANEL
Fasady wentylowane: spectrum rozwiązań, możliwości i kreacji fasad
11:20 - 11:40
dr inż. Małgorzata Niziurska z-ca Dyrektora ds. Badawczych i Komercjalizacji / Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
Wyzwania nowoczesnego budownictwa związane z celami neutralności klimatycznej
dr inż. Małgorzata Niziurska z-ca Dyrektora ds. Badawczych i Komercjalizacji / Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
Małgorzata Niziurska jest absolwentką Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 2001 r. związana jest z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Od 2008 roku pracowała jako kierownik Zakładu Gipsu i Chemii Budowlanej, gdzie zajmowała się badaniami wyrobów chemii budowlanej oraz bezpieczeństwa pożarowego. Obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Ł-ICIMB ds. Badawczych i Komercjalizacji. Jest członkiem Komitetów Technicznych PKN: KT nr 211 ds. wyrobów do izolacji cieplnej w budownictwie, KT nr 184 ds. klejów, KT 194 ds. gipsu i wyrobów z gipsu oraz KT 180 ds. bezpieczeństwa pożarowego. Jest autorką wielu publikacji i ekspertyz dotyczących technologii i badań wyrobów chemii budowlanej oraz bezpieczeństwa pożarowego i trwałości materiałów wykończeniowych.
11:40 - 12:00
Marta Wysocka - Product &, Specification Manager / DRYVIT SYSTEMS
Systemy ETICS: trwała elewacja - jak dobierać produkty, czym się kierować?
Marta Wysocka - Product &
Marta Wysocka, Product & Specification Manager w firmie Dryvit Systems USA (Europe), ukończyła kierunek budownictwo na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Z firmą Dryvit jest związana od 10 lat. Zawodowo zajmuje się wsparciem w zakresie prawidłowych rozwiązań technologiczno-produktowych dla wykonawców i projektantów na rynku europejskim.
Dryvit Systems USA (Europe) sp. z o.o. produkuje wysokiej jakości systemy ociepleń i materiały elewacyjne, które w wielu aspektach przewyższają obowiązujące normy. Szeroka gama rozwiązań tej marki daje nieograniczone możliwości architektom i inwestorom. Dryvit wprowadził systemy ociepleń na polski rynek, na podstawie rozwiązań tej marki Instytut Techniki Budowlanej stworzył wytyczne do oceny systemów ociepleń w Polsce. Produkty Dryvit obecne są na rynku polskim ponad 30 lat.
CPG Europe, regionalny oddział RPM International Inc., łączy czołowe marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Grupa zatrudnia ponad 1400 osób na całym kontynencie i produkuje wysokiej jakości, specjalistyczne materiały budowlane, odpowiadające na złożone wymagania współczesnego budownictwa. Marki skupione w CPG Europe zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane, od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy budowy ścian oraz systemy dachowe, zapewniając kompleksowe wsparcie inwestycji.
RPM International Inc. to jedna z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.
12:00 - 12:20
Marcin Feliks - Kierownik Działu Doradztwa / AUSTROTHERM
Styropian grafitowy i XPS na elewacjach: korzyści, zagrożenia, różnice, mity
Marcin Feliks - Kierownik Działu Doradztwa / AUSTROTHERM
Od 27 lat związany z branżą ociepleń budynków w Polsce, a od 23 lat związany z działem doradztwa technicznego w firmie Austrotherm, czołowego producenta materiałów termoizolacyjnych z polistyrenu. Członek komitetów technicznych przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym ds. wyrobów do izolacji cieplnej w budownictwie, ds. ochrony cieplnej budynków, ds. bezpieczeństwa pożarowego obiektów oraz ds. akustyki architektonicznej. Członek grup technicznych działających w strukturze znaczących w branży i opiniotwórczych organizacji takich jak Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, Stowarzyszenie
Na Rzecz Systemów Ociepleń, a także Izba Budownictwa. Uczestnik wielu projektów badawczych w zakresie innowacyjnych rozwiązań i zagadnień dotyczących styropianu oraz innych materiałów termoizolacyjnych. Autor i współautor wielu artykułów i opracowań dotyczących zastosowań materiałów termoizolacyjnych z polistyrenu ekspandowanego i ekstrudowanego. Społecznie wieloletni ratownik i instruktor GOPR.
12:20 - 12:40
Tomasz Kwiatkowski / ROOCKWOOL
Ocieplenia budynków przy uzyciu wełny mineralnej: kiedy, gdzie i w jakich wymaganiach?
Tomasz Kwiatkowski / ROOCKWOOL
Doradca Techniczny ROCKWOOL Polska, z prawie 30-letnim doświadczeniem w branży budowalnej. Ukończył studiach na kierunku konstrukcje budowlane Politechniki Zielonogórskiej oraz studiach podyplomowych na Politechnice Poznańskiej w zakresie budownictwo energooszczędne i pasywne oraz ocena energetyczna budynków. Specjalista w dziedzinie rozwiązań w budownictwie dotyczących stosowania wełny mineralnej w zakresie ocieplania, bezpieczeństwa ogniowego i akustyki. Dostarczenia szczegółowych informacji i porad dla budownictwa energooszczędnego i zrównoważonego, bo najtańsza energia to energia zaoszczędzona. Na co dzień zajmuje się rozwiązaniami w budownictwie ogólnym, instalacjach wyposażenia budynku i ochrony przeciw pożarowych w ramach wykorzystywania izolacji w wełny ROCKWOOL.
12:40 - 13:00
PRZERWA
13:00 - 13:20
Robert Rzeszutek - Product Manager / Kingspan Architektoniczne Systemy Fasadowe
Alternatywne rozwiązania fasad wentylowanych- projektowanie fasad przy użyciu systemów modułowych
Robert Rzeszutek - Product Manager / Kingspan Architektoniczne Systemy Fasadowe
Pan Robert Rzeszutek jako Product Manager odpowiada za rozwój produktów Architektonicznych Systemów Fasadowych w firmie Kingspan w rejonie polski centralnej i północnej. Jest to inżynier budownictwa od 13 lat związany z branżą budowlaną, płynnie przechodząc od kosztorysowania przez prowadzenie i nadzór inwestycji do sprzedaży i promocji systemów budowlanych. Jako Project Manager prowadził kompleksowe realizacje fit-out w obiektach takich jak Etos, IBC i The Warsaw Hub. Doświadczenie w sprzedaży zdobywał jako Przedstawiciel Handlowy u producenta systemów aluminiowych dla budownictwa oraz aktualnie w firmie Kingspan
13:20 - 13:40
Karol Bednarczyk - Dyrektor Techniczny / GRUPA SELENA
Nowoczesne technologie poliuretanowe w systemach ociepleń ETICS
Karol Bednarczyk - Dyrektor Techniczny / GRUPA SELENA
Dyrektor Techniczny Dywizji Walls Facades & Construction Chemicals Selena FM S.A
Absolwent wydziału budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz wydziału Architektury i Urbanistyki Wyższej Szkoły Ekologii i Zarzadzania w Warszawie
Od ponad 15 lat związany z branżą budowlaną oraz systemami ociepleń ETICS
Członek komisji technicznej Stowarzyszenia na rzec systemów ociepleń (SSO)
13:40 - 14:00
Tomasz Niedojadło / FISCHER POLSKA
Rozwiązania fischer do montażu cienkich okładzin i paneli fotowoltaicznych na fasadach wentylowanych.
Tomasz Niedojadło / FISCHER POLSKA
Absolwent Politechniki Krakowskiej na kierunku Budownictwo na wydziale Inżynierii Lądowej. Karierę zawodową rozpoczynał w biurze projektowym, a także współpracował bezpośrednio na realizacjach, gdzie zbierał doświadczenie praktyczne. Obecnie Koordynator ds. systemów fasadowych w firmie fischer Polska Sp. z o.o. gdzie z technikami systemów montażu zawodowo związany jest od 7 lat. W zakresie dostarczania rozwiązań dla projektantów i wykonawców polega na ponad 75 letnim dorobku doświadczenia firmy fischer w realizacjach krajowych i zagranicznych. W codziennej pracy zajmuje się sprzedażą systemów fasadowych, współpracuje z biurami projektowymi wspomagając proces projektowania, z wykonawcami – dobiera optymalne i bezpieczne rozwiązania, z inspektorami – kontrolując proces wykonawstwa systemów zamocowań oferowanych przez firmę fischer.
14:00 - 14:20
dr inż. Bartłomiej Papis - Kierownik Zakładu Badań Ogniowych / INSTYTUT TECHNIKI BUDOWLANEJ
Bezpieczeństwo pożarowe elewacji ekologicznych
dr inż. Bartłomiej Papis - Kierownik Zakładu Badań Ogniowych / INSTYTUT TECHNIKI BUDOWLANEJ
Zakład Badań Ogniowych Instytut Techniki Budowlanej
dr inż. Bartłomiej Papis absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Z Zakładem Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej związany jest od 19 lat, gdzie od 2017 roku pełni funkcję Kierownika Pracowni Rozwoju Pożaru i Badań Materiałowych, a od 2019 roku również Kierownika Zakładu Badań Ogniowych oraz Kierownika Laboratorium Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej. W swojej działalności w Instytucie Techniki Budowlanej zajmuje się zagadnieniami związanymi z oceną stopnia palności i rozprzestrzeniania ognia materiałów budowlanych oraz badaniami i oceną materiałów i wyrobów budowlanych w zakresie reakcji na ogień. Członek komitetów normalizacyjnych związanych z bezpieczeństwem pożarowych CEN/TC 127 i PKN/KT 180 oraz reprezentant Laboratorium Badań Ogniowych ITB w organizacji EGOLF. W czasie pracy w Instytucie zrealizował kilkaset opracowań dotyczących oceny reakcji na ogień stopnia palności i rozprzestrzeniania ognia wyrobów budowlanych, opinii obiektowych w tym zakresie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych w czasopismach branżowych periodykach naukowych.
14:20 - 14:40
Augustyn Zioło - Doradca Techniczny / STOWARZYSZENIE POLSKIE OKNA I DRZWI
Stolarka okienna- aktualne wymagania wynikające z WT vs. rozwiązania ponadstandardowe (izolacyjność termiczna). Zasady szczelnego montażu (jak fartuchy mają współgrać z systemem ociepleń, montaż stolarki w warstwie izolacji termicznej- technologia wykonania.
Augustyn Zioło - Doradca Techniczny / STOWARZYSZENIE POLSKIE OKNA I DRZWI
od ponad 30-lat związany z przemysłem branży stolarki budowlanej. Praca w przedsiębiorstwach produkujących okna i drzwi drewniane, (związany ze Stolbudem Włoszczowa –od połowy lat 80-tych) począwszy od stanowiska konstruktora, technologa a następnie menagera ds. procesów badań i certyfikacji.
Obecnie pełnię funkcję doradcy technicznego Związku Polskich Okien i Drzwi, współpracując jednocześnie z przemysłem branży stolarki otworowej.
14:40 - 15:00
Radosław Marciniec - Kierownik ds. Badań i Rozwoju / ARSANIT
Fotokataliza sojusznikiem w walce o czystsze powietrze i trwałą elewację
Radosław Marciniec - Kierownik ds. Badań i Rozwoju / ARSANIT
Główny Technolog w firmie ARSANIT - absolwent Politechniki Śląskiej na wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki z bogatym doświadczeniem w branży budowlanej, które zdobywał m.in. w firmach BARG Laboratorium Budowlane oraz KREISEL Technika Budowlana oraz Ekspert Techniczny TÜV SÜD Polska – Audytor według normy PN-EN 206 Beton. Z firmą ARSANIT związany od ponad 13 lat – odpowiedzialny za projektowanie i wprowadzanie na rynek specjalistycznych produktów chemii budowlanej oraz rozwiązań kompleksowych – sprawuje również nadzór nad wszystkimi pracami Działu Laboratorium. Specjalizuje się w doborze właściwych rozwiązań materiałowych w zakresie: konserwacji i renowacji systemów ociepleń, naprawy i ochrony konstrukcji betonowych, renowacji i wzmacniania konstrukcji murowych, tj. tynki renowacyjne, hydroizolacje, zaprawy mineralno-polimerowe i inne.
Na co dzień współpracuje z Jednostkami Badawczo-Rozwojowymi – ICiMB, ITB, IBDiM oraz uczelniami technicznymi, a bogatą wiedzę techniczną stosuje i pogłębia również dzięki licznym kontaktom z ekspertami branżowymi oraz wykonawcami i projektantami.
15:00 - 15:20
Marcin Rorbach / FARBY KABE POLSKA
Trwała elewacja: jak dobierać produkty, czym się kierować?
15:20 - 15:40
Oliwia Waszak - Las, Filip Chełkowski / ARTRYS
Podkonstrukcja do elewacji wentylowanej, a punktowe mostki termiczne. Wymagania w świetle obowiązujących warunków termicznych
Oliwia Waszak - Las, Filip Chełkowski / ARTRYS
Od blisko 10 lat pracuje w firmach produkujących systemy zamocowań do elewacji wentylowanych, od prawie 5 lat związany z ARTRYS Projekt. Współautor publikacji naukowych poświęconych właściwościom mechanicznym konsol do elewacji wentylowanych. W przeszłości praktykant w Zakładzie Fizyki Cieplnej ITB. Obecnie zajmuje się szeroko pojętym doradztwem technicznym na rynku krajowym oraz zagranicznych.
HALA C
WEJŚCIE C8
SALA KONFERENCYJNA 1
Sesja II:Sztuka prawidłowej instalacji systemów ociepleń
10:30 - 10:40
dr inż. Bartłomiej Papis - przewodniczący Sesji II
Otwarcie konferencji, powitanie gości i wprowadzenie do tematyki wystąpień
dr inż. Bartłomiej Papis - przewodniczący Sesji II
Zakład Badań Ogniowych Instytut Techniki Budowlanej
dr inż. Bartłomiej Papis absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Z Zakładem Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej związany jest od 19 lat, gdzie od 2017 roku pełni funkcję Kierownika Pracowni Rozwoju Pożaru i Badań Materiałowych, a od 2019 roku również Kierownika Zakładu Badań Ogniowych oraz Kierownika Laboratorium Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej. W swojej działalności w Instytucie Techniki Budowlanej zajmuje się zagadnieniami związanymi z oceną stopnia palności i rozprzestrzeniania ognia materiałów budowlanych oraz badaniami i oceną materiałów i wyrobów budowlanych w zakresie reakcji na ogień. Członek komitetów normalizacyjnych związanych z bezpieczeństwem pożarowych CEN/TC 127 i PKN/KT 180 oraz reprezentant Laboratorium Badań Ogniowych ITB w organizacji EGOLF. W czasie pracy w Instytucie zrealizował kilkaset opracowań dotyczących oceny reakcji na ogień stopnia palności i rozprzestrzeniania ognia wyrobów budowlanych, opinii obiektowych w tym zakresie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych w czasopismach branżowych periodykach naukowych.
10:40 - 11:00
dr inż. Mariusz Garecki - Dyrektor ds. Rozwoju Produktów i Szkoleń /ATLAS
Instalacja systemu ETICS. Jak w świetle Instrukcji ITB 2023 wyglądają realia wykonawcze. Wykonawco - jakich zaleceń przestrzegać, jak uniknąć problemów?
dr inż. Mariusz Garecki - Dyrektor ds. Rozwoju Produktów i Szkoleń /ATLAS
Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Świętokrzyskiej, wieloletni nauczyciel akademicki. Stopień naukowy doktora nauk technicznych otrzymał na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Rzeczoznawca Budowlany z listy Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, specjalista-mykolog (Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa), specjalista w zakresie ochrony antykorozyjnej obiektów budowlanych (IPPT PAN).
Od ukończenia studiów związany z branżami renowacji i izolacji oraz ociepleń obiektów, specjalizujący się w badaniach i certyfikacji produktów oraz diagnostyce obiektów budowlanych. Autor ponad 50 publikacji naukowo-technicznych, kilkuset opinii i ekspertyz technicznych. Od roku 1995 ekspert w firmie Schomburg, od 2000r. Head of ETICS International Development Center w firmie Henkel, od 2015r. Dyrektor ds. Rozwoju Produktów i Szkoleń w firmie Atlas. Realizował liczne projekty, w tym również poza granicami kraju, min. opracowanie technologii prac konserwatorskich Świątyni Hatszepsut w egipskiej Dolinie Królów, nadzór nad termoizolacją Hotelu Atlantis na Jumeirach Palm Island w Dubaju oraz prace diagnostyczne przy renowacji wielu zabytków Lwowa.
11:00 - 11:20
Marcin Rorbach - Kierownik Działu Szkoleń / FARBY KABE POLSKA
Porażenie biologiczne elewacji: przyczyny i skutki, oddziaływanie korozyjne, jak skutecznie im przeciwdziałać.
11:20 - 11:40
Przemysław Świercz - Kierownik Działu Zastosowań / HENKEL POLSKA
Nowoczesne Rozwiązania w systemach dociepleń, możliwoścci i zagrożenia
Przemysław Świercz - Kierownik Działu Zastosowań / HENKEL POLSKA
O tym, że chcę studiować budownictwo wiedziałem już w szkole podstawowej. Na studiach poznałem świat badań laboratoryjnych, który mnie pochłonął. Zostałem pracownikiem naukowym, zrealizowałem wiele ciekawych projektów badawczych, naukowych, organizacyjnych. Równocześnie brałem udział w stworzeniu Akredytowanego Laboratorium Badawczego, którym potem zarządzałem - tak poznałem bliżej przemysł budowlany od środka - producentów i wykonawców. To był impuls do zmiany. Zostałem Product Managerem w jednej z największych firm produkujących chemię hodowlaną.
Obecnie kieruję Działem Zastosowań w firmie Henkel – ta praca to ciągła nauka, która daje mi ogromną satysfakcję.
11:40 - 12:00
Maciej Rokiel - Kierownik Działu Wsparcia Technicznego / ATLAS
Balkon i Taras - trudne elementy powiązane z elewacjami: najważniejsze detale i rozwiązania
Maciej Rokiel - Kierownik Działu Wsparcia Technicznego / ATLAS
Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Łódzkiej. Rzeczoznawca budowlany Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych ze specjalnością ochrona budynków przed korozją biologiczną i wodą, rzeczoznawca mykologiczno-budowlany Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa. Od 2014 roku kierownik ds. wsparcia technicznego w firmie Atlas Sp. z o.o. Autor licznych publikacji książkowych, ekspertyz, referatów naukowych, opinii i artykułów dotyczących szeroko pojętego zakresu związanego z hydroizolacjami i renowacjami (balkony, tarasy, fundamenty, baseny, renowacja zasolonych i zawilgoconych budynków i budowli).
12:00 - 12:20
Adam Legenza - Instruktor Działu Szkoleń / FARBY KABE POLSKA
Ciemne kolory na elewacjach: zalecenia, zagrożenia, wymagania materiałowe - przegląd rozwiązań rynkowych. Łączenie fragmentów elewacji o silnie zróżnicowanej intensywności kolorów.
12:20 - 12.40
Łukasz Kulczycki - Kierownik Działu Rozwoju Produktów / ATLAS
Efekty dekoracyjne - swoboda kształtowania architektonicznego elewacji w systemach ETICS: technologia możliwości, trwałość rozwiązań
Łukasz Kulczycki - Kierownik Działu Rozwoju Produktów / ATLAS
Absolwent Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochronny Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz kierunku Zarządzanie Projektami na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wykształcenie zdobywał także w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Strategicznego Planowania Działalności Rozwojowej Przedsiębiorstw. Od niemal 20 lat związany z Atlasem, gdzie rozpoczął pracę jako Laborant, następnie zdobywając doświadczenie w zespole marketingu produktowego w roli kierownika grupy asortymentowej. Audytor wewnętrzny systemów zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Od ponad 18 lat zajmuje się produktami związanymi z systemami ociepleń zarówno od strony projektowania, opisywania jak i wdrażania na rynek Polski. Obecnie jest Kierownikiem Działu Rozwoju Produktów, przez który to zespół przechodzą wszystkie nowo wprowadzane na rynek wyroby marki Atlas, od pomysłu do rynkowego wdrożenia wraz ze szkoleniami specjalistycznymi dla zespołów sprzedaży i wykonawców.
12:40 - 13:00
PRZERWA
13:00 - 13:20
``Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, Manager ds. Sprzedaży Inwestycyjnej/ TUBĄDZIN Relacji z Klientami Kluczowymi``
Płytki ceramiczne na elewacjach: typy i rozmiary, zasady instalacji, indywidualne nadruki
13:20 - 13:40
Mariusz Nowakowski, Sales Department Manager, Magdalena Górska, Client Relation Manager / STYROPOL
Zasady efektywnej współpracy pomiędzy producetem, a wykonawcą
Mariusz Nowakowski, Sales Department Manager, Magdalena Górska, Client Relation Manager / STYROPOL
Magister Politechniki Warszawskiej w specjalizacji Budownictwo Energooszczędne oraz Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. Z marką Styropol związany do początku jej powrotu na rynek. W codziennej pracy dba o budowanie rozpoznawalności marki i produktów na rynku. Zajmuje się analizą konkurencji, zapewnieniem i aktualizacją dokumentacji produktowej oraz marketingiem produktów. Opracowuje strategie biznesowe związane z ofertą cenową produktów oraz planowaniem budżetu firmy. Odpowiada za szeroko rozumiane planowanie biznesowe.
13:40 - 14:00
Piotr Szabelewski, Dyrektor / BELLA PLAST
"Galanteria" ETICS, a trwałość eksploatacyjna elewacji: listwy startowe, narożnikowe, okapowe, podparapetowe, boniowe - co i gdzie stosować?
Piotr Szabelewski, Dyrektor / BELLA PLAST
Firma Bella Plast Jastrzębski i Wspólnicy sp.k. jest od ponad 25 lat producentem profili wykończeniowych do systemów dociepleń budynków metodą „lekką – mokrą” czyli tzw BSO bezspoinowych systemów ociepleń” czyli ociepleń na bazie okładzin termicznych z wełny i styropianu (ETICS , WDVS).
Posiadamy kilkanaście zastrzeżonych Wzorów Użytkowych oraz Patenty - zarejestrowanych w kraju i za granicą, jesteśmy prekursorami bardzo wielu rozwiązań technicznych w zakresie profili wykończeniowych do tych systemów. Od wielu lat jesteśmy liderem na rynku krajowym a także obecni jesteśmy w krajach UE, UK i na innych rynkach eksportowych.
14:00 - 14:20
Sebastian Janiak, Prezes Zarządu / ELASTYCZNY KLINKIER
Design na elewacjach
14:20 - 14:40
Michał Jasiewicz - właściciel, Krzysztof Jabłoński - współwłaściciel / ELEWACJE MARZEŃ
Design w projektowaniu elewacji: Obecne i przyszłe trendy. Współpraca pomiędzy projektantem, inwestorem, a wykonawcą elewacji
Michał Jasiewicz - właściciel, Krzysztof Jabłoński - współwłaściciel / ELEWACJE MARZEŃ
Założyciel firmy Elewacje Marzeń. Na swoim koncie ma kilkaset zaprojektowanych samodzielnie elewacji. Wizjoner, którego celem jest rozpowszechnienie usługi projektowania elewacji do poziomu projektowania wnętrz. Swoje plany niezwłocznie przekuwa w działania zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
14:40 - 15:00
Piotr Tarapata / MODLIŃSCY KAMIENIARZ
Nowa jakość elewacji kamiennych wentylowanych, omówienie problemów montażowych i błędów projektowych na konkretncyh przykładach
Piotr Tarapata / MODLIŃSCY KAMIENIARZ
magister inżynier budownictwa Piotr Tarapata, Uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Rzeczoznawca w zakresie: 'Zastosowanie kamienia naturalnego w budownictwie i kamieniarstwie - elewacje, posadzki, montaże- ocena wykonania, kontrola techniczna' w Zespole Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia Poznań - Strzegom. Uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Doświadczenie zdobywane od 23 lat w firmie Kamieniarz, w bezpośrednim nadzorze na budowach w całej Polsce.
15:00 - 15:20
Beata Strzelczyk – Technical Manager, Maciej Stołpiak - Technical Manager / GRUPA SELENA
Tytan Professional WINS - Standard uszczelniania i izolacji połączeń ościeżnic z ościeżami
Beata Strzelczyk – Technical Manager, Maciej Stołpiak - Technical Manager / GRUPA SELENA
Technical Manager Inżynier budownictwa, szkoleniowiec, doradca techniczny WINS – Trójwarstwowy System Uszczelniania i Izolacji Stolarki Budowlanej. W branży budowlanej od 22 lat. Ponad 17-o letnie doświadczenie w fasadach słupowo-ryglowych oraz w stolarce budowlanej.
Konferencja towarzyszy Międzynarodowym Targom Elewacji i Termomodernizacji Facade Expo, które odbywają się w dniach 5-7 grudnia 2024.
Patronaty i współpraca z wiodącymi organizacjami widnieje na stronie targów – Facade Expo.
Celem konferencji i Targów jest zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych oferowanych przez największe podmioty rynku branży elewacji i termomodernizacji.
Konferencja jest dedykowana projektantom, architektom, wykonawcom budowlanym, inwestorom (deweloperom, zarządzającym nieruchomościami, spółdzielniom mieszkaniowym) oraz firmom i dystrybutorom producentów materiałów budowlanych.
Pokazy przygotuje Stowarzyszenie Wykonawców Elewacji.
Wszyscy uczestnicy targów wchodzą na teren targów BEZPŁATNIE po dokonaniu rejestracji na stronie https://facadeexpo.pl/rejestracja/
Wszystkim uczestnikom (zarówno wystawcom, jak i zwiedzającym) oferujemy bezpłatny wjazd na nasz teren oraz bezpłatne parkingi.
Celem konferencji „TRWAŁOŚĆ FASAD I DESIGN NA ELEWACJACH” jest zaprezentowanie:
- wagi i roli termomodernizacji obiektów budowlanych teraz i w dłuższej perspektywie,
- wskazanie zasad projektowania elewacji przy zachowaniu bezpieczeństwa oraz ich trwałości eksploatacyjnej,
- rozwiązań szczegółów projektowych i wykonawczych które z dzisiejszej perspektywy przysparzają najwięcej problemów,
oraz prezentacja najnowszych trendów w zakresie kształtowania architektonicznego elewacji budynku przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów.
Konferencja kierowana jest do projektantów, architektów, wykonawców budowlanych, inspektorów nadzoru, inwestorów (deweloperów, zarządców nieruchomości, spółdzielni mieszkaniowych).